Виставка “Habet effigie” в ARTпідвалі Харківської художньої галереї

|

Харківська художня галерея запрошує відвідати нову виставку переможців OPEN CALL – “Habet effigie”, автори якої Марина Шавиріна-Школяр та Сергій Школяр (м.Хмельницький). Експозиція буде представлена в ARTпідвалі галереї (вул. Чернишевська, 15) з 28 січня по 15 лютого.

Даний проєкт пропонує зібрати та зв’язати випадкові емоції, почерки авторів та їх настрій. «Habet effigie» – «гра слів» (на латині), кожне з яких позначає портрет, але разом цей вираз можна трактувати як «його форма», що найцікавіше пов’язує питання композиції, трансформації та ідентичності. Незважаючи на те, що тематика портрета сягає своїм корінням в реальний світ – в цьому проєкті образи залишаються анонімними й дещо необробленими, змішуючи при цьому традиційний підхід, ілюстрацію і деяку абстрактність. Образи тут зумовлені естетикою і питаннями композиції портрета, але все-таки це відходить на другий план, а на першому стоїть питання символічності та настрою.

Два художники досліджують образність портрета: сюжетом, кольором, формою і символікою – змішуючи ці елементи в різних пропорціях, щоб розшифрувати приховані емоції, внутрішній світ. Самі автори підносять свою роботу, як «емоційне полювання», яке є результатом випадкових подій, розмов і ситуацій.

Довідка. Марина Шавиріна-Школяр народилася 1975 року в м.Хмельницькому в родині художника. У 1998 році закінчила художньо-графічний факультет Московського державного відкритого педагогічного університету ім.Шолохова. З 2005 року учасниця міських, регіональних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів та виставок. Член Національної Спілки фотохудожників України. Працює в техніках станкового олійного, акрилового та монументально-декоративного живопису. Приймає участь у міжнародних та національних конкурсах, виставках образотворчого мистецтва та фотографії. Роботи знаходяться у приватних колекціях України, США, Італії, Іспанії, Німеччини, Ізраїлю, Китаю.

Сергій Школяр народився 1975 року в м.Хмельницькому. У 2003 році закінчив Хмельницький національний університет. Під час навчання захопився сучасною літературою, що вплинуло на його становлення як художника . Учасник виставок з 2010 року. Працює у техніці олійного живопису, левкасу, графіки. У роботах тяжіє до створення сюжетних композицій, гротескних образів, абсурдизму. Захоплюється створенням дрібної пластики. Його роботи знаходяться у приватних колекціях України, Росії, США, Ізраїлю, Польщі, Німеччини та експонуються у нашій країні та поза її межами.

Відділ культури по Індустріальному району Департаменту культури Харківської міської ради