Виставка «Легенди української оперети Підсадний Володимир Іванович та Свірська Марія Іванівна» у Музеї видатних харків’ян ім. К.І. Шульженко

|

30 січня у Музеї видатних харків’ян ім. К.І. Шульженко відбулось довгоочікуване відкриття виставки «Легенди української оперети Підсадний Володимир Іванович та Свірська Марія Іванівна». На відкритті були присутні представники творчої інтелігенції нашого міста, зокрема: директор Харківського академічного театру музичної комедії Ігор Коваль, солісти театру, заслужений артист України Олександр Бідило, заслужена артистка України Наталія Коваль, соліст Харківського національного академічного театру опери та балету Євген Лисицький, артист оперети Сергій Сеник, члени родини Марії Свірської. Ініціатором виставки виступив хрещеник Володимира  Підсадного Сергій Найда. Багато цікавих фактів, творчих спогадів колег та учнів почули присутні. Видатним акторам Володимиру Підсадному та Марії Свірській були притаманні справжній талант, самовіддача, творча наснага та любов до глядача. Поціновувачі їх таланту вдячні за збереження пам’яті про видатних акторів харків’ян. Висловлюємо свою повагу ініціаторам виставки, що передали всі представлені на виставці експонати до фондів Музею видатних харків’ян ім. К.І. Шульженко на постійне зберігання.

Довідка. Володимир Підсадний у 1958 році вступив до Харківської державної консерваторії та ще студентом дебютував на сцені Харківського театру опері та балету. Йому пророкували велике оперне майбутнє, але Підсадний вибрав для себе жанр оперети, в якій виступав майже 25 років. З 1963 року Володимир Підсадний – соліст Харківського театру музичної комедії. Постійні аншлаги та гастролі по всій країні зробили актора дуже популярним. Його виконавча майстерність визнана провідними музичними театрами Європи. На піку слави В.І. Підсадний йде з театру та присвячує себе педагогічній діяльності, працюючи доцентом кафедри сольного співу в Харківському державному інституті мистецтв. Багато його учнів стали відомими солістами театрів в різних країнах світу: Євген Лисицький, Ала Мішакова, Ольга Журавель, Юлія Антонова та ін. Творчість Володимира Підсадного увійшла в літопис історії української оперети.

Марія Іванівна Свірська – радянська й українська співачка, заслужена артистка України, кавалер ордена «Знак Пошани», лірико-колоратурне сопрано, солістка Харківського театру музичної комедії 1956 – 1990 рр. Перша велика роль в харківській опереті – це Тоня  у спектаклі «Біла Акація» І.О. Дунаєвського принесла Марії Свірській успіх в театральному Харкові. За весь період творчої діяльності, було нескінченно багато головних партій в постановках Харківського театру музичної комедії: «Сільва», «Летюча миша», «Перікола», «Цілуй мене, Кет», «Витівки Хануми», «Віденські зустрічі», «Блакитна Мазурка»,«Граф Люксембург», «Севастопольський вальс» і багато інших. В останній раз Марія Свірська вийшла на сцену у 80 років.   Співачку багато разів запрошували до себе столичні театри, їй стоячи аплодував І. Козловський, але вона залишалась вірною Харківській опереті та її глядачам.

Відділ культури по Індустріальному району Департаменту культури Харківської міської ради